Zarobki w Digital&E-commerce w 2016r

Branża e-commerce rośnie z roku na rok w dość dynamicznym tempie. Wzrost polskiego rynku e-commerce zgodnie z badaniami firmy Gemius w roku 2016 wyniósł około 20%. Podobny trend wzrostowy przewidywany jest na rok obecny i lata kolejne. Wartość polskiego e-commerce’u powinna podwoić się w ciągu czterech, najwyżej pięciu lat.

Według raportu HAYS Poland (http://tnijurl.com/8264930fb4d1/) „rok 2017 będzie dobrym czasem dla specjalistów w obszarze sprzedaży międzynarodowej i budowania biznesu na rynkach zagranicznych. Będą poszukiwani przez wielu pracodawców z uwagi na ekspansje polskich firm lub polskich oddziałów dużych sieciowych organizacji na rynki zagraniczne”.

HAYS przedstawia również wynagrodzenia PLN brutto na danych stanowiskach:

Wysokość wynagrodzenia zależy w głównej mierze od skali przedsiębiorstwa oraz na jakich rynkach działa dana firma. Wynagrodzenia rośną z roku na rok i dają dobrą perspektywę pracy na rynku e-commerce. Ponadto stanowisko Managera E-commerce w najbliższych latach będzie stanowić klucz do szybkiego i dynamicznego wzrostu marek na rynku e-commerce.

37 thoughts on “Zarobki w Digital&E-commerce w 2016r”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *